Průpravné cviky pro nácvik forhendu, bekhendu, podání a voleje
- házení a chytání míče po odskoku pravou rukou, ve dvojicích;
- nácvik pohybu s raketou bez míče;
- úder do zavěšeného míče;
- úder do míče, který si cvičenec sám nadhodí;
- úder do míče vhodně nadhozeného rukou spoluhráče;
- úder do míče nahraného spoluhráčem raketou.
Základní postavení - raketa je před tělem, levá ruka (u leváků pravá) ji přidržuje v jejím krčku, koleno jsou mírně a pružně pokrčená, nohy mírně rozkročené a váha těla je rovnoměrně rozložena na obě nohy, tělo je mírně předkloněné a váha spočívá na přední části chodidel.
Přípravná fáze - hráč natáčí ramena i boky stranou, dostává se bokem k síti a levé rameno (u leváků pravé) je natočeno vpřed k síti. Vytáčení ramen zahajuje nápřah, hlava rakety se dostává vzad a mírně klesá dolů pod výšku přilétajícího míče, kolena jsou pokrčená, aby následně podpořila pohyb zdola nahoru.
Úderová fáze - těsně před začátkem švihové fáze hráč vykročí vpřed proti míči levou nohou (levák pravou), následuje švih paže s raketou, místo kontaktu hlavy rakety s míčem je asi v úrovni pasu a před tělem. Hlava rakety je v momentě zásahu kolmo k zemi, celý švih je veden ve směru mírně zdola nohoru, váha těla je zcela na levé noze (u leváků na pravé).
Protažení - po zásahu raketa pokračuje ve směru za míčem dlouhým plynulým pohybem zdola nahoru, loket se při dokončení dostává přibližně do úrovně ramen, ohýbá se a paže se pak obtočí kolem ramen. Hráč přenáší váhu těla vpřed do úderu o chodidlo pravé nohy (u leváků levé) se nadzvedává, trup se rychle vrací do základníha postavení.
Chyby - častou chybou je krátké "klepnutí" do míče namísto úderu s patřičným protažením. Chybuje se rovněž ve vysokém nápřahu a nízkém zakončení úderu. Často se stává, že hlava rakety klesá hluboko pod zápěstí, příčinou bývá slabé zápěstí, které je pak nutné posilovat speciálními cviky.